Najpopularniejszymi zabiegami mającymi na celu wybielenie zębów jest wybielanie nakładkowe, czyli przy wykorzystaniu nakładki ze specjalnym preparatem oraz tak zwana metoda naświetleniowa. Obydwie metody wykorzystywane są w gabinetach stomatologicznych, jednak wybielanie nakładkowe może być stosowane również w domowych warunkach.

Należy wiedzieć, że wybielanie zębów wymaga stworzenia warunków do procesu utleniania na powierzchni szkliwa. Preparaty dostępne w drogeriach mają o wiele słabsze działanie, dlatego dużo osób decyduje się na profesjonalny zabieg. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Zalety wybielania zębów w gabinecie

Niezależnie od zastosowanego sposobu wybielania zębów, zabieg w gabinecie stomatologicznym ma swoje niezaprzeczalne zalety. Jednym z najważniejszym z nich jest otrzymany efekt. Zabieg bardzo szybko przynosi rezultaty, w dodatku lepsze niż po zastosowaniu domowych metod. Już po wyjściu od dentysty nasz uśmiech jest dużo bielszy.

Profesjonalne zabiegi zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych skutków. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbyt inwazyjne działania na szkliwie zębów może być opłakane w skutkach.

Zabiegi pod nadzorem specjalisty są bezpieczniejsze od domowych, nawet, jeśli stosowane preparaty mają silniejsze działanie. Dodatkowo, cały proces trwa wyjątkowo krótko, a my spędzamy go na wygodnym fotelu.

Wady wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Jeśli mamy problem z nadwrażliwością zębów, w czasie zabiegu w gabinecie może nas zaskoczyć ból, który natychmiast trzeba zgłosić dentyście. Występuje on jednak rzadko, dlatego nie należy się go obawiać. Pamiętajmy, że jesteśmy pod opieką specjalisty.

Okazuje się, że zabieg wybielania zębów może być zbyt skuteczny. Nasze zęby mogą w efekcie stać się jaśniejsze nawet o 8 tonów! Należy być przygotowanym na komentarze rodziny odnośnie blasku bijącego od naszych zębów.

Profesjonalny zabieg wykonywany przez specjalistę, niestety, jest bardzo drogi. Oczywiście, podczas konsultacji dentystycznych, rodzaj zabiegu dopasowywany jest między innymi do stanu naszej kieszeni. Mimo wszystko, należy się przygotować na spory wydatek.