Wizyta konsultacyjna

Kiedy już zdecydujemy się na wybielanie zębów u stomatologa, pierwszym etapem będzie wizyta konsultacyjna. Lekarz ma wówczas możliwość przeprowadzenia wywiadu z pacjentem. Stomatolog obejrzy nasze uzębienie, przeprowadzi wywiad i zaleci optymalną w danym przypadku metodę, uwzględniając czynniki fizyczne, zdrowotne i finansowe.

Najpierw należy zabezpieczyć ubytki. Uzupełnienia protetyczne nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Po zakończeniu wybielania, kiedy ustabilizuje się kolor zębów, można wymienić wypełnienia po ustaleniu nowego odcienia uzębienia

Jaki mamy kolor zębów??

Przed tym jak rozpoczniemy wybielanie zębów u stomatologa, lekarz ustala początkowy kolor zębów na podstawie standardowego kolornika.  Jest on używany przez stomatologów na całym świecie do oceny koloru zębów. Ten przewodnik zawiera 16 odcieni, uszeregowanych od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru.

Drugim etapem procesu wybielania zębów u stomatologa jest ich profesjonalne oczyszczenie. Składają się na nie zabiegi, które pomogą w usunięciu nalotu oraz kamienia nazębnego. Ich uzupełnieniem jest piaskowanie zębów oraz polerowanie ich powierzchni. Należy również zabezpieczyć ubytki. Uzupełnienia protetyczne nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Po zakończeniu wybielania, kiedy ustabilizuje się kolor zębów, można wymienić wypełnienia po ustaleniu nowego odcienia uzębienia

Nie oczyszczenie zębów przed wybielaniem jest często pomijane, natomiast zawsze trzeba zaczynać od tego etapu, aby uzyskać najlepszy efekt białych zębów.

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Profesjonalne gabinetowe metody nakładkowe, które usprawniły wykonanie, szybkość i bezpieczeństwo procesu wybielania zębów, oferowane są one do stosowania tylko w gabinetach stomatologicznych. Cechują się większym stężeniem substancji czynnej, a co za tym idzie szybszym działaniem. Mogą stanowić alternatywę dla wielu pacjentów, którzy mając na względzie komfort, oszczędność czasu i uwolnienie się od odpowiedzialności pragną osiągnąć spektakularny efekt w najkrótszym czasie. Można powiedzieć, że jedna wizyta daje efekt zadowalający już po około 60 min. terapii.To są właśnie plusy tego,że wybieramy wybielanie zębów u stomatologa.Efekt widzimy od razu.

Wybielanie zębów u stomatologa metodą nakładkową

Metoda nakładkowa, polecana szczególnie pacjentom, których zęby mają „cienkie” szkliwo oraz tendencję do nadwrażliwości zębów (tzn. zęby często reagują na zimno, kwaśne, słodkie). Nakładkowe wybielanie zębów cieszy się nieustającą popularnością mimo ciągłego unowocześniania metod zabiegowych. Wielu pacjentów wciąż preferuje tę technikę, wybierając nakładki zamiast wybielania przy użyciu lampy.

Pacjent ma natychmiast wybielone zęby podczas wizyty w gabinecie,a kuracje przypominające może wykonywać w dowolnie wybranym przez siebie momencie za pomocą nakładek (oczywiście pod kontrolą stomatologa) oraz zastosować je do profilaktyki próchnicy. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to najatrakcyjniejsza propozycja i warto się jej przyjrzeć najpierw decydując się na wybielanie zębów u stomatologa.