Warto wybielać w gabinecie

Co przekonuje nas,że zdecydowanie wybieramy wybielanie w gabinecie?Wybielanie jest jednym ze sposobów na osiągnięcie idealnego uśmiechu. Coraz popularniejsze i dostępniejsze, stało się najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Stosowane do zmiany naturalnego koloru zębów, bez uszkodzenia ich. Stopień wybielenia zębów jest sprawą indywidualną. Najczęściej uzyskujemy wybielenie o kilka tonów. Już samo usunięcie kamienia daje widoczną poprawę. Kamień nazębny można usunąć na kilka sposobów. Po kilku dniach możemy zacząć przywracanie bieli.

W młodym wieku każdy miał białe zęby

Osoby w młodym wieku mają piękne białe zęby, co uwarunkowane jest zewnętrzną strukturą zęba, jaką jest szkliwo. Jednak przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy palimy papierosy przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć cześć przebarwień, lecz te które spenetrowały głęboko strukturę zęba trzeba wyczyścić w inny sposób. Wybielanie zębów usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznej.

A co z wybielaniem w domu??

Jeśli nie wybielanie w gabinecie to może wybielanie w domu. Do wyboru mamy wiele ciekawych ofert proponujących wybielenie zębów. Są to m.in.: paski wybielające, pasty wybielające, żele do wybielania zębów czy wybielanie laserowe.

Domowe wybielanie zębów i jego efekt, nie jest porównywalne do tego profesjonalnego wybielania w gabinecie. Skuteczne będzie wtedy, gdy przestrzegamy zaleceń z ulotki. Ale nie oszukujmy się – zęby tylko trochę zjaśnieją. Za to wybielanie w gabinecie przynosi efekty satysfakcjonujące dla większości pacjentów. Jeśli myślisz o wybielaniu zębów, lepiej nie rób tego domowymi sposobami – możesz uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła.

Bezbolesne wybielanie w gabinecie

Na temat wybielania zębów krąży wiele mitów. Większość z nich jest nieprawdziwa, bo dotyczy nieprofesjonalnego wybielania zębów. Główną bolączką osób zastanawiających się nad zabiegiem wybielania zębów jest to czy wybielanie boli i czy nie osłabia zębów. Świadomość odczuwania bólu, może skutecznie zniechęcić niejedną osobę. Jednak jeśli zabieg będzie prawidłowo prowadzony, pacjent nie będzie odczuwać żadnego dyskomfortu, a także nie odczuję żadnych skutków ubocznych. Dlatego zębów nie powinno się wybielać samemu ani powierzać swojego uzębienia osobom do tego nieodpowiednim. Zaletą wybielania zębów metodą gabinetową jest natychmiastowy efekt.Co daje nie wątpliwą przewagę wybielanie w gabinecie nad wybielaniem w domu.

Nie wszystkie zęby wybielimy.

Należy pamiętać ,że ciemne pojedyncze zęby (np po urazach lub leczeniu kanałowym) są zdecydowanie trudniejsze do wybielenia i nie zawsze można je wybielić tak samo jak zęby żywe. Również trudne do zlikwidowania są przebarwienia tetracyklinowe zębów czwartego stopnia wynikające z prowadzonej we wczesnym okresie życia prenatalnego terapii antybiotykami z grupy tetracyklin, prowadzącej do ciemnego zabarwienia zębów z intensywnymi pasemkami o innym odcieniu.Jeśli zdecydujemy się na wybielanie w gabinecie,to dentysta oceni czy zęby nadają się do wybielania.