Biały uśmiech dla każdego

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech. Kiedy mamy zdrowe i białe zęby chętniej się uśmiechamy i rozmawiamy z ludźmi, co za tym idzie, budzimy większą sympatię i zaufanie. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się powodem większej dbałości o wygląd zębów nie tylko dla gwiazd, ale i zwykłych obywateli.  Dlatego wielu z nas narzeka na kolor zębów. Niewiele osób ma idealnie białe zęby. Z pomocą przychodzą wspaniale wyposażone gabinety stomatologiczne.

Kolor zębów

Na odcień zębów wpływa bardzo dużo czynników. Niektóre są bardziej zależne od nas, inne mniej. Kolor zębów jest zależny od czynników wewnętrznych, czyli endogennych i zewnętrznych, czyli egzogennych. Naturalny kolor zębów waha się od bieli, przez kość słoniową, po odcienie szaroniebieskie i żółtobrunatne. Niektóre zęby są naturalnie ciemne, ale mogą także stać się ciemniejsze w miarę upływu czasem, szczególnie u regularnych palaczy lub przez spożywanie żywności kolorowej np. kawy lub czerwonego wina. Jak również wpływ na kolor zębów może mieć terapia niektórymi lekami.

A jak było kiedyś?

Wybielanie zębów jest teraz bardzo modną usługą, ale warto też nadmienić, że nie jest one wymysłem XX wieku. Ten zabieg kosmetyczny popularny był od wieków.Już od początku ludzkości biały uśmiech był bardzo ważnym atrybutem atrakcyjności.Wszystkie sposoby oczywiście dzisiaj nazwalibyśmy domowymi. Niektóre z nich bardzo szkodziły na samo szkliwo zębów. Tak jak np. wybielanie sodą. Już dawno zauważono, że ma ona właściwości utleniające. Jednak nie jest to sposób polecany przez stomatologów. Chociaż, jeśli poczytamy wszelkie fora internetowe, nadal bardzo popularny. Co może trochę dziwić, patrząc na obecne ceny wybielania zębów u dentysty, które stało się dostępne dla każdego.

Po co nam biały uśmiech?

Chodź sposoby na wybielanie zębów zmieniały się na przestrzeni wieków. Powód zawsze był ten sam. Podziw. Biały uśmiech kojarzy się nie tylko z urodą i wdziękiem, ale też i higieną. Z nim przecież wyglądamy bardziej elegancko. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie przecież jakiegoś celebryty, który pozując do zdjęć przed ścianką ujawnia swój żółty uśmiech. Białe zęby to większy prestiż. A prestiż to też większe pieniądze. Dlatego ludzie na piedestale inwestują w siebie. Takie inwestycje oczywiście dostępne są też dla zwykłych obywateli. W raz z rozwojem techniki, samo wybielanie stało się skuteczniejsze i tańsze. Dlatego współczesna stomatologia estetyczna, zapewnia wiele rozwiązań, dla tych, którzy nie są zadowoleni z koloru swoich zębów. Wiele osób może z tego powodu może przestać zazdrościć celebrytom. I samemu poczuć się jak VIP.Po prostu biały uśmiech jest teraz dla każdego.